.:INDEX .:NYTT .:OM OSS .:HUNDEN .:KATTERNA .:KATTUNGAR .:PLANER .:KULLAR .:GALLERI .:TILL MINNE .:RESULTAT .:KONTAKT .:GÄSTBOK .:LÄNKAR .:

 

Resultat 2003

Tidigare resultat
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2002
2001
2000
1999
1998
1997

Viksjö, BIRKA 14-december
IC S*Svartträsket's Butterfree
gr. 5
kl. 10
Jörgen Frithiof CAP, NOM, BOX
S*Svartträsket's Haunter
gr. 5
kl. 11
Jörgen Frithiof Ex. 1 (3), NOM
S*Svartträsket's Gloom
gr. 6
kl. 9
Annelie Persson Ex. 3 (8)
 
S*Svartträsket's Ibitak
gr. 8
kl. 11
Raymond Saetré Ex. 2 (2)
 

Viksjö, BIRKA 13-december
IC S*Svartträsket's Butterfree
gr. 5
kl. 10
Raymond Satré CAP, NOM
S*Svartträsket's Haunter
gr. 5
kl. 11
Raymond Saetré Ex. 1 (2)
S*Svartträsket's Gloom
gr. 6
kl. 9
Jörgen Frithiof Ex. 2 (4)
 
S*Svartträsket's Igglybuff
gr. 8
kl. 11
Annelie Persson Ex. 1 (3)
S*Svartträsket's Hypno
gr. 1
kl. 11
Eiwor Andersson Ex. 2 (2)
 
S*Svartträsket's Ditto
gr. 6
kl. 8
Jörgen Frithiof Ex. 2 (2)
 
S*Svartträsket's Chamander
gr. 5
kl. 10
Raymond Saetré Ex. 3 (3)
 
S*Svartträsket's Uppf.
 
kl. 17
  2:a (3) 26p.
 

Linköping, Linköpings Kattklubb 23-november
S*Svartträsket's Impergator
gr. 8
kl. 11
Alva uddin Ex. 2 (2)
 

Norrköping, Norrköpings Kattklubb 18-oktober
S*Svartträsket's Impergator
gr. 8
kl. 11
Maud Olsen Ex. 2 (2)
 

Eskilstuna, Mellansvenska Kattklubben 27-september
S*Svartträsket's Haunter
gr. 5
kl. 11
Anne Veland Ex. 2 (2)
 
S*Svartträsket's Gloom
gr. 6
kl. 9
Maj-Britt Stein Ex. 2 (10)
 
S*Svartträsket's Ivysaur
gr. 8
kl. 12
Maud Olsen Ex. (5)
 
S*Svartträsket's Igelava
gr. 8
kl. 12
Maud Olsen Ex. 2 (5)
 

Midsommargården, Skogkattslingan 20-september (inoff.)
IC S*Svartträsket's Butterfree
gr. 5
kl. B
Annelie Persson 1:a (3)
S*Svartträsket's Haunter
gr. 5
kl. E
Annelie Persson 1:a (1)
S*Svartträsket's Forretress
gr. 6
kl. A
Marie Westerlund 2:a (5)
 
S*Svartträsket's Gloom
gr. 5
kl. E
Marie Westerlund 1:a (5), BIG
S*Svartträsket's Heracross
gr. 5
kl. E
Annelie Persson 3:a (4)
 
S*Svartträsket's Ivysaur
gr. 8
kl. E
Annelie Persson 1:a (2)
 
GIC S*Frostnattens Angel Heart
 
kl. F
Marie westerlund 1:a
S*Svartträsket's Uppf.
 
kl. H
  4:a (9) 33,3p.
 

Karlstad, Värmlands Kattklubb 6-september
IC S*Svartträsket's Butterfree
gr. 5
kl. 5
Aliosha Romero Ex. 1%
 
S*Svartträsket's Haunter
gr. 5
kl. 11
Aliosha Romero Ex. 1 (1)
S*Svartträsket's FlaaffyFantasia
gr. 6
kl. 9
Britt-Maria Johansson Ex. 2 (5)
 
S*Svartträsket's Golem
gr. 2
kl. 11
Maud Olsen Ex. 2 (3)
 

Söderfors, X-Katten 31-augusti
S*Rockringen's Gemini
gr. 6
kl. 9
Maud Olsen Ex. 3 (4)
 
S*Svartträsket's Haunter
gr. 5
kl. 12
Maud Olsen Ex. 1 (1)
S*Svartträsket's Igglybuff
gr. 8
kl. 12
Maud Olsen Ex. 1 (1)
S*Svartträsket's Impergator
gr. 8
kl. 12
Maud Olsen Ex. 1 (1)
S*Svartträsket's Gloom
gr. 6
kl. 11
Maud Olsen Ex. 2 (2)
 
S*Svartträsket's Golem
gr. 2
kl. 11
Maud Olsen Ex. 2 (2)
 
S*Svartträsket's Uppf.
 
kl. 17
  2:a (2)
 

Nacka strand, Stockholms Kattklubb (SW) 9/10-augusti
S*Svartträsket's Haunter
gr. 5
kl. 12
Raymond Saetré Ex. 1 (1)
S*Svartträsket's Igglybuff
gr. 8
kl. 12
Raymond Saetré Ex. 1 (1)

Ekerö, Top Cat Club 27-juli
S*Rockringen's Gemini
gr. 6
kl. 9
Anne Veland Ex. 3 (5)
 
S*Svartträsket's Haunter
gr. 5
kl. 12
Anne Veland Ex. 1 (1)

Ekerö, Top Cat Club 26-juli
S*Svartträsket's Haunter
gr. 5
kl. 12
Alva Uddin Ex. 1 (1), BIV
S*Svartträsket's Igglybuff
gr. 8
kl. 12
Alva Uddin Ex. 1 (1)
S*Svartträsket's Impergator
gr. 8
kl. 12
Alva Uddin Ex. 2 (2)
 
S*Svartträsket's Furret
gr. 6
kl. 9
Jitka Kytlerova Ex. 4 (4)
 
S*Svartträsket's Golem
gr. 2
kl. 11
Anne Veland Ex. 2 (2)
 
S*Svartträsket's Heracross
gr. 5
kl. 12
Alva Uddin Ex. 3 (5)
 
S*Svartträsket's Uppf.
 
kl. 17
  3:a (6)
 

Uppsala, Uppsala Kattklubb 29-juni
S*Svartträsket's Haunter
gr. 5
kl. 12
Nurit Pahl Ex. 1 (2)
S*Svartträsket's Gloom
gr. 6
kl. 11
Alva Uddin Ex. (8)
 
S*Svartträsket's Golem
gr. 2
kl. 11
Ulrika Olsson Ex. 3 (3)
 

Norge, Adelkatten 22-juni
IC S*Frostnattens Angel Heart
gr. 5
kl. 5
Lee Selassa GRAND INT. CHAMPION

Norge, Adelkatten 21-juni
IC S*Frostnattens Angel Heart
gr. 5
kl. 5
Alva Uddin CAGCIB
CH S*Svartträsket's Butterfree
gr. 5
kl. 7
Alva Uddin INT. CHAMPION

Örebro, Nerikes Kattklubb 7/8-juni
S*Svartträsket's Haunter
gr. 5
kl. 12
Aliosha Romero Ex. 1
S*Svartträsket's Hypno
gr. 1
kl. 12
Aliosha Romero Ex. 2
 
S*Svartträsket's Heracross
gr. 5
kl. 12
Aliosha Romero Ex. 2
 
S*Svartträsket's Kull (H-kull)
 
KULL
Raymond Saetré Ex. 5 (6)
 

Järfälla, Perserkatten 18-maj
S*Svartträsket's Furret
gr. 6
kl. 9
  CAC (3)

Köping, Västerås 27-april
S*Svartträsket's Forretress
gr. 6
kl. 11
Albert Kurkowski Ex. (7)
 
S*Svartträsket's Gloom
gr. 6
kl. 12
Albert Kurkowski Ex. 3 (5)
 

Solna, Top Cat Club 30-mars
S*Rockringen's Gemini
gr. 6
kl. 9
Kristiina Rautio Ex. 4
 
S*Svartträsket's Forretress
gr. 6
kl. 11
Kristiina Rautio Ex. 2 (5)
 
S*Svartträsket's Gloom
gr. 6
kl. 12
Kristiina Rautio Ex.
 
S*Svartträsket's Furret
gr. 6
kl. 11
Kristiina Rautio Ex. (5)
 
S*Svartträsket's Golem
gr. 2
kl. 12
Britt-Maria Johansson Ex. 3 (3)
 
S*Svartträsket's Ditto
gr. 6
kl. 10
Kristiina Rautio PREMIER
S*Rockringen's Gemini
 
kl. 16
  4:a (4)
 
S*Svartträsket's Uppf.
 
kl. 17
  4:a (4)
 

Åkersberga, City Cat Club 9-mars
S*Svartträsket's Forretress
gr. 6
kl. 11
Kristiina Rautio Ex. (5)
 
S*Svartträsket's Gloom
gr. 6
kl. 12
Kristiina Rautio Ex. 3
 
S*Svartträsket's Furret
gr. 6
kl. 11
Kristiina Rautio Ex. 2 (5)
 
PR S*Svartträsket's Golem
gr. 2
kl. 12
Louis Coste Ex. 2
 

Solna, Stockholms Kattklubb 16-februari
S*Svartträsket's Furret
gr. 6
kl. 11
Hanna Jensen Ex. 4
 

Solna, Stockholms Kattklubb 15-februari
S*Svartträsket's Forretress
gr. 6
kl. 11
Maud Olsen Ex. 2
 

Örebro, Nerikes Kattklubb 18-januari
S*Svartträsket's Forretress
gr. 6
kl. 11
Anne Gro Edström Ex. 2 (6)
 

Sollentuna, Speed Cat 6-januari
S*Svartträsket's Forretress
gr. 6
kl. 11
Steph Bruin Ex. 2
 
S*Svartträsket's Drowzee
gr. 6
kl. 9
Steph Bruin Ex.
 
S*Svartträsket's Ditto
gr. 6
kl. 10
Steph Bruin CAP

Sollentuna, Speed Cat 3-januari
S*Svartträsket's Furret
gr. 6
kl. 11
Raymond Saetré Ex. 2