.:INDEX .:NYTT .:OM OSS .:HUNDEN .:KATTERNA .:KATTUNGAR .:PLANER .:KULLAR .:GALLERI .:TILL MINNE .:RESULTAT .:KONTAKT .:GÄSTBOK .:LÄNKAR .:

 

Resultat 2004

Tidigare resultat
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997

Viksjö, BIRKA 12-december
S*Rockringen's Yazoo
gr. 6
kl. 9
Geir Edvardsen Ex. (5)
 
S*Svartträsket's Flamara
gr. 6
kl. 10
Geir Edvardsen Ex. 2 (2)
 

Viksjö, BIRKA 11-december
S*Svartträsket's Flamara
gr. 6
kl. 10
Albert Kurkowski Ex. 3 (3)
 

Norrköping, Östkatten 17-oktober
S*Rockringen's Yazoo
gr. 6
kl. 9
Raymond Saetré Ex. 3 (4)
 
S*Rockringen's Gemini
gr. 6
kl. 10
Raymond Saetré CAP (2), BIV-K, NOM
S*Svartträsket's Jumpluff
gr. 6
kl. 11
Raymond Saetré Ex. 1 (2), BIV, NOM
(förlora med en röst till JW-titeln)
S*Svartträsket's Ibitak
gr. 8
kl. 9
Luigi Comorio Ex. 4 (6)
 
S*Svartträsket's Impergator
gr. 8
kl. 10
Luigi Comorio Ex. 2 (3)
 

Gävle, X-katten 10-oktober
S*Svartträsket's Jumpluff
gr. 6
kl. 11
Maud Olsen Ex. 1 (2), BIV-U/J, NOM, BIS

Lunda, Skogkattslingan 18-september (inoff.)
S*Rockringen's Yazoo
gr. 6
kl. A
Glenn Sjöbom 1:a, NOM
(förlora pä utslagsrösten)
S*Svartträsket's Jumpluff
gr. 6
kl. E
Glenn Sjöbom 1:a, BIG, NOM, BIS
SKOGKATTSMÄSTARE
S*Svartträsket's Butterfree
gr. 5
kl. D
Sirpa Lindelöf 1:a (1)
S*Svartträsket's Haunter
gr. 5
kl. C
Sirpa Lindelöf 1:a (1)
S*Svartträsket's Ibitak
gr. 8
kl. A
Sirpa Lindelöf 1:a (2)
S*Svartträsket's Uppf.
 
kl. H
  BIS (4) 36,7p.

Västerås, KLÖSET 12-september
S*Rockringen's Yazoo
gr. 6
kl. 9
Eva Porat Ex. 2 (3)
 
S*Svartträsket's Jumpluff
gr. 6
kl. 11
Eva Porat Ex. 1 (1), BIV-U/J, NOM, BIS
(alla röster)

Västerås, KLÖSET 11-september
S*Rockringen's Yazoo
gr. 6
kl. 9
Aliosha Romero CAC
(bästa vuxen gr. 6)
S*Svartträsket's Jumpluff
gr. 6
kl. 11
Aliosha Romero Ex. 1, BIV-T
S*Svartträsket's Ibitak
gr. 8
kl. 9
Eva Porat CAC (3)

Hagfors, Värmlands Kattklubb 15-augusti
S*Svartträsket's Jumpluff
gr. 6
kl. 11
Annika Högberg Ex. 1 (2)

Hagfors, Värmlands Kattklubb 14-augusti
S*Svartträsket's Jumpluff
gr. 6
kl. 11
Eva Porat Ex. 1 (2), BIV, NOM
(en röst)

Norge, NRR (SW) 7/8-augusti
S*Rockringen's Yazoo
gr. 6
kl. 9
Luigi Comorio CAC (2)
S*Svartträsket's Jumpluff
gr. 6
kl. 11
Luigi Comorio Ex. 1 (3)

Västerhaninge, Alfakatten 10-juli
S*Rockringen's Yazoo
gr. 6
kl. 11
Satu Hämäläinen Ex. 2 (2)
 
S*Svartträsket's Jumpluff
gr. 6
kl. 11
Satu Hämäläinen Ex. 1 (3)
S*Svartträsket's Hypno
gr. 1
kl. 9
Louise Coste CHAMPION

Vadstena, Kattklubben Amica 4-juli
S*Svartträsket's Igelava
gr. 8
kl. 9
Anne-Gro Edström CAC (2), BIV

Uppsala, Uppsala Kattklubb 20-juni
S*Rockringen's Yazoo
gr. 6
kl. 11
Maud Olsen Ex. 1 (2), BIV
S*Svartträsket's Jumpluff
gr. 6
kl. 12
Maud Olsen Ex. 1 (6), BIV, NOM, BIS
GIC S*Frostnattens Angel Heart
gr. 5
kl. 10
Annelie Persson CAP, BIV, NOM
S*Svartträsket's Ibitak
gr. 8
kl. 9
Eva Porat Ex. (6)
 
GIC S*Frostnattens Angel Heart
 
kl. 15a
Alva Uddin 1:a (3), BIS-S

Örebro, Nerikes Kattklubb 6-juni
S*Rockringen's Gemini
gr. 6
kl. 9
Jörgen Frithiof Ex. 2 (3)
 
S*Rockringen's Yazoo
gr. 6
kl. 11
Jörgen Frithiof Ex. 2 (5)
 
S*Svartträsket's Chamander
gr. 5
kl. 10
Annette Sjödin CAP

Örebro, Nerikes Kattklubb 5-juni
S*Svartträsket's Jumpluff
gr. 6
kl. 12
Aliosha Romero Ex. 1 (3), BIV, NOM
S*Svartträsket's Ibitak
gr. 8
kl. 9
Raymond Saetré Ex. 3 (4)
 

Upplands Väsby, Perserkatten 22-maj
S*Rockringen's Yazoo
gr. 6
kl. 11
Maj-Britt Stein Ex. 1, BIV
S*Svartträsket's Jumpluff
gr. 6
kl. 12
Maj-Britt Stein Ex. 1 (1), BIV, NOM, BIS

Handen, Speed Cat 9-maj
GIC S*Frostnattens Angel Heart
gr. 5
kl. 10
Nurit Pahl CAP, BIV, NOM
(en röst)
S*Rockringen's Yazoo
gr. 6
kl. 11
Kristiina Rautio Ex. 2 (2)
 
S*Svartträsket's Jolteon
gr. 6
kl. 12
Kristiina Rautio Ex. 1, BIV, NOM
(en röst)
S*Svartträsket's Golbat
gr. 6
kl. 10
Kristiina Rautio Ex. 2 (2)
 
S*Svartträsket's Chamander
gr. 5
kl. 10
Nurit Pahl Ex. 2 (2)
 
S*Svartträsket's Drowzee
gr. 6
kl. 9
Kristiina Rautio Ex. 2 (3)
 
S*Svartträsket's Igglybuff
gr. 6
kl. 9
Eva Porat CAC (3)

Handen, Speed Cat 8-maj
S*Rockringen's Yazoo
gr. 6
kl. 11
Eva Porat Ex. 1 (1)
S*Svartträsket's Jumpluff
gr. 6
kl. 12
Eva Porat Ex. 1, BIV, NOM
(två röster)
S*Svartträsket's Jynx
gr. 6
kl. 12
Eva Porat Ex. 1 (2)
PR S*Svartträsket's Ditto
gr. 6
kl. 8
Eva Porat CAPIB (2), BIV
S*Svartträsket's Hypno
gr. 1
kl. 9
Anne-Gro Edström CAC (1)
S*Svartträsket's Drowzee
gr. 6
kl. 9
Eva Porat Ex. 3 (4)
 
S*Svartträsket's Iglybuff
gr. 6
kl. 9
Kristiina Rautio CAC (3), BIV
S*Svartträsket's Uppf.
 
kl. 17
  BIS 38p.

Solna, Stockholms Kattklubb 25-april
S*Svartträsket's Ibitak
gr. 8
kl. 9
Giangi Romano CAC (1)
S*Svartträsket's Flamara
gr. 6
kl. 10
Karina Bjuran CAP, BIV, NOM

Solna, Stockholms Kattklubb 24-april
S*Rockringen's Yazoo
gr. 6
kl. 11
Britt-Maria Johansson Ex. 1 (5)
S*Svartträsket's Jumpluff
gr. 6
kl. 12
Britt-Maria Johansson Ex. 1 (3), BIV, NOM
(två röster)
S*Svartträsket's Jynx
gr. 6
kl. 12
Britt-Maria Johansson Ex. 3 (3)
 
PR S*Svartträsket's Ditto
gr. 6
kl. 8
Britt-Maria Johansson CAPIB, BIV, NOM
(en röst)
S*Svartträsket's Hypno
gr. 1
kl. 9
Flavia Capra CAC, BIV
S*Svartträsket's Heracross
gr. 5
kl. 9
Flavia Capra Ex. 3 (3)
 
S*Svartträsket's Ibitak
gr. 8
kl. 9
Albert Kurkowski Ex. 3 (3)
 
S*Rockringen's Gemini
 
kl. 16
  BIS 43,3p.
S*Svartträsket's Uppf.
 
kl. 17
  3:a (9) 33p.
 
S*Svartträsket's Kull (J-kull)
 
KULL
  Ex. 3 (3)
 

Västerås, KLÖSET 4-april
S*Rockringen's Yazoo
gr. 6
kl. 11
Lena Nordström Ex. 1 (6), BIV, NOM
PR IC S*Svartträsket's Butterfree
gr. 5
kl. 8
Nurit Pahl CAPIB, NOM
S*Svartträsket's Haunter
gr. 5
kl. 9
Nurit Pahl Ex. 4 (4)
 
S*Svartträsket's Jynx
gr. 6
kl. 12
Lena Nordström Ex. 1 (7)
S*Svartträsket's Jumpluff
gr. 6
kl. 12
Lena Nordström Ex. 2 (4)
 

Norge, LIRAK 24-januari
S*Svartträsket's Igelava
gr. 8
kl. 11
Sven-Egil Nordström Ex. 3 (3)
 

Örebro, Nerikes Kattklubb 17-januari
IC S*Svartträsket's Butterfree
gr. 5
kl. 10
Karina Bjuran PREMIER
S*Rockringen's Yazoo
gr. 6
kl. 12
Jörgen Jensen Ex. 1 (8), BIV, NOM

Sollentuna, Speed Cat 5-januari
S*Svartträsket's Ivysaur
gr. 8
kl. 11
Kristina Rautio Ex. 2 (2)