.:INDEX .:NYTT .:OM OSS .:HUNDEN .:KATTERNA .:KATTUNGAR .:PLANER .:KULLAR .:GALLERI .:TILL MINNE .:RESULTAT .:KONTAKT .:GÄSTBOK .:LÄNKAR .:

 

Resultat 2005

Tidigare resultat
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997

Lettland, ??? 4-december
IP S*Svartträsket's Chamander
gr. 5
kl. 6
Regina Zakaitiene CAGPIB
CH S*Svartträsket's Kingler
gr. 6
kl. 7
Lone Lund CACIB

Lettland, ??? 3-december
IP S*Svartträsket's Chamander
gr. 5
kl. 6
Gianfranco Mantovani CAGPIB, NOM (en röst)
S*Svartträsket's Kingler
gr. 6
kl. 9
Regina Zakaitiene CHAMPION

Stockholm, Stockholms kattklubb 6-november
IP S*Svartträsket's Chamander
gr. 5
kl. 6
Hanna Jensen CAGPIB (2)

Stockholm, Stockholms kattklubb 5-november
IP S*Svartträsket's Chamander
gr. 5
kl. 6
Maj-Britt Stein CAGPIB
S*Svartträsket's Ivysaur
gr. 8
kl. 9
Maud Olsen Ex. 4 (5)
 

Estland, Felix 16-oktober
IP S*Svartträsket's Chamander
gr. 5
kl. 8
Louise Coste INT. PREMIER
S*Svartträsket's Kingler
gr. 6
kl. 9
Kristiina Rautio CAC

Estland, Felix 15-oktober
IP S*Svartträsket's Chamander
gr. 5
kl. 8
Louise Coste CAPIB
S*Svartträsket's Kingler
gr. 6
kl. 9
Hanne Sophie Sneum CAC, BIV

Lunda, Skogkattslingan 8-oktober (inoff.)
IC S*Svartträsket's Jumpluff
gr. 6
kl. B
Michael Edström 1:a, BIG (av 20)
CH S*Svartträsket's Kadabra, JW
gr. 4
kl. B
Reidar Tanke (IDP) 2:a
 
IP S*Rockringen's Gemini
gr. 6
kl. D
Michael Edström 1:a, NOM, BIS
GIC S*Frostnattens Angel Heart
gr. 5
kl. C
Reidar Tanke (IDP) 2:a
 
S*Svartträsket's Haunter
gr. 5
kl. C
Reidar Tanke (IDP) 1:a
S*Svartträsket's Golem
gr. 2
kl. C
Reidar Tanke (IDP) 1:a
S*Svartträsket's Kapilz
gr. 6
kl. A
Michael Edström 2:a
 
CH S*Svartträsket's Ibitak
gr. 8
kl. B
Michael Edström 3:a
 
CH S*Svartträsket's Ibitak
 
Bästa päls
Lotta Hemström BIS (av 8)
IP S*Rockringen's Gemini
 
kl. F
Michael Edström 1:a, BIS-Ve
GIC S*Frostnattens Angel Heart
 
kl. F
Michael Edström 2:a
 

Solna, Top Cat Club 2-oktober
IC S*Svartträsket's Jumpluff
gr. 6
kl. 5
Fabio Brambilla CAGCIB, BIV, NOM, BOX
(1 röst i BIS)
S*Svartträsket's Kadabra, JW
gr. 4
kl. 9
Anne Veland CHAMPION, BIV, NOM
(2 röster, förlora mot Jumpluff)

Örebro, NERK (KM) 1-oktober
IC S*Svartträsket's Jumpluff
gr. 6
kl. vuxen
hane
Annelie Persson 1:a, NOM, BIS
(2/5 röster i BOB)
S*Svartträsket's Kadabra, JW
gr. 4
kl. vuxen
hane
Aliosha Romero 1:a, NOM, Bäst preparerad
(2/5 röster)
IP S*Rockringen's Gemini
gr. 6
kl. kastrat
hona
Annelie Persson 1:a, 4/26 i vackraste ögon
GIC S*Frostnattens Angel Heart
gr. 5
kl. kastrat
hona
Aliosha Romero 1:a, NOM

Linköping, Linköpings Kattklubb 18-september
IC S*Svartträsket's Jumpluff
gr. 6
kl. 5
Britt-Maria Johansson CAGCIB, BIV, NOM
(1 röst i panelen)
S*Svartträsket's Kadabra, JW
gr. 4
kl. 9
Jörgen Jensen CAC (2)
S*Svartträsket's Kapilz
gr. 6
kl. 9
Britt-Maria Johansson Ex. 2
 

Linköping, Linköpings Kattklubb 17-september
IC S*Svartträsket's Jumpluff
gr. 6
kl. 5
Steven L Jones CAGCIB, BIV, NOM
S*Svartträsket's Kadabra, JW
gr. 4
kl. 9
Eva Porat CAC (2), BIV, NOM, BIS
S*Svartträsket's Kapilz
gr. 6
kl. 9
Steven L Jones CAC

Borås, Boråskatten, SW 27/28-augusti
S*Svartträsket's Kadabra, JW
gr. 4
kl. 11
Hanna Jensen Ex. 1 (4), BIV, NOM

Uppsala, Fräsets Kattklubb 7-augusti
IP S*Rockringen's Gemini
gr. 6
kl. 6
Fabrice Calmés CAGPIB, BIV, NOM
S*Svartträsket's Kadabra, JW
gr. 4
kl. 11
Annelie Persson Ex. 1 (3), BIV, NOM, BIS
S*Svartträsket's Kapilz
gr. 6
kl. 11
Fabrice Calmés Ex. 1 +
3/5 i NOM
CH S*Svartträsket's Ibitak
gr. 8
kl. 7
Britt-Maria Johansson CACIB +
Bästa gr. 8 hona
IP S*Rockringen's Gemini
 
kl. 15a
Fabrice Calmés 2:a
 

Nynäshamn, Järva Kattklubb 23-juli
IC S*Svartträsket's Jumpluff
gr. 6
kl. 5
Jette Eva Madsen CAGCIB (1)
S*Svartträsket's Kadabra, JW
gr. 4
kl. 11
Lena Nordström Ex. 1 (2)
S*Svartträsket's Kapilz
gr. 6
kl. 11
Jette Eva Madsen Ex. 1 (1)
CH S*Svartträsket's Ibitak
gr. 8
kl. 7
Aase Nissen Ex. 2 (2)
 
S*Svartträsket's Igglybuff
gr. 8
kl. 9
Aase Nissen Ex. 2 (2)
 
S*Svartträsket's Uppf.
 
kl. 17
  3 (3) 16p.
 

Gävle, X-katten 9-juli
CH S*Svartträsket's Ibitak
gr. 8
kl. 7
Maud Olsen CACIB (1)
S*Svartträsket's Kapilz
gr. 6
kl. 11
Eva Porat Ex. 3 (5)
 

Kil, Värmlands Kattklubb 3-juli
CH S*Svartträsket's Jumpluff
gr. 6
kl. 7
Hanna Jensen INT. CHAMPION, NOM
S*Svartträsket's Kadabra, JW
gr. 4
kl. 11
Jörgen Frithiof Ex. 1 (1), NOM, BIS

Kil, Värmlands Kattklubb 2-juli
CH S*Svartträsket's Jumpluff
gr. 6
kl. 7
Jörgen Frithiof CACIB
S*Svartträsket's Kadabra
gr. 4
kl. 11
Hanna Jensen Ex. 1 (3), BIV, NOM, BIS
JUNIOR WINNER

Uppsala, Uppsala Kattklubb 19-juni
PR S*Svartträsket's Chamander
gr. 5
kl. 8
  CAPIB

Norge, Adelkatten 19-juni
PR S*Rockringen's Gemini
gr. 6
kl. 8
Eva Porat INT. PREMIER, NOM
IP IC S*Svartträsket's Butterfree
gr. 5
kl. 6
Jörgen Frithiof CAGPIB, NOM
CH S*Svartträsket's Jumpluff
gr. 6
kl. 7
Eva Porat CACIB
S*Svartträsket's Kadabra
gr. 4
kl. 11
Annelie Persson Ex. 1 (1), NOM
(3 röster)
PR S*Rockringen's Gemini
 
kl. 15a
Hanna Jensen 1:a, BIS-S

Norge, Adelkatten 18-juni
PR S*Rockringen's Gemini
gr. 6
kl. 8
Jörgen Frithiof CAPIB (2)
PR IC S*Svartträsket's Butterfree
gr. 5
kl. 8
Eva Porat INT. PREMIER, NOM
S*Svartträsket's Jumpluff
gr. 6
kl. 9
Jörgen Frithiof CHAMPION, BIV-T, NOM
S*Svartträsket's Kadabra
gr. 4
kl. 11
Steph Bruin Ex. 1 (1), BIV-U/J, NOM, BIS
PR S*Rockringen's Gemini
 
kl. 15a
Annelie Persson 2:a
 

Örebro, Nerikes Kattklubb 4/5-juni
PR S*Rockringen's Gemini
gr. 6
kl. 8
Raymond Saetré CAPIB (2), BIV
S*Svartträsket's Kadabra
gr. 4
kl. 11
Hanna Jensen Ex. 1 (1), BIV, NOM
(1 röst)
PR S*Rockringen's Gemini
 
kl. 15a
Yan Roca Folch 2:a
 

Upplands Väsby, Perserkatten 15-maj
S*Svartträsket's Jumpluff
gr. 6
kl. 9
Hanna Jensen CAC (2), BIV, NOM
S*Svartträsket's Kadabra
gr. 4
kl. 11
Maj-Britt Stein Ex. 1 (2), NOM
S*Svartträsket's Haunter
gr. 5
kl. 10
Annelie Persson Ex. 2 (2)
 
S*Svartträsket's Chamander
gr. 5
kl. 10
Annelie Persson PREMIER, NOM
S*Svartträsket's Kapilz
gr. 6
kl. 11
Hanna Jensen Ex. 2 (3)
 
CH S*Svartträsket's Ibitak
gr. 8
kl. 7
Annelie Persson Ex. 2 (2)
 
S*Svartträsket's Uppf.
 
kl. 17
  BIS (3) 40p.

Nyköping, Östkatten 1-maj
S*Svartträsket's Jumpluff
gr. 6
kl. 9
Marie Westerlund CAC
S*Svartträsket's Kadabra
gr. 4
kl. 11
Maud Olsen Ex. 1 (1), BIV-U/J, NOM, BIS

Solna, Stockholms Kattklubb 23-april
S*Svartträsket's Kadabra
gr. 4
kl. 12
Luigi Comorio Ex. 1 (1), BIV-U/J, NOM, BIS
S*Svartträsket's Kapilz
gr. 6
kl. 12
Minna Krogh Ex. 1 (1) +
(Bästa gr. 6 hane)
S*Svartträsket's Ibitak
gr. 8
kl. 9
Minna Krogh CHAMPION

Solna, Top Cat Club 13-mars
S*Rockringen's Yazoo
gr. 6
kl. 9
Anne Veland CHAMPION
S*Svartträsket's Kadabra
gr. 4
kl. 12
Veikko Saarela Ex. 1 (1), BIV-U/J
S*Svartträsket's Kapilz
gr. 6
kl. 12
Anne Veland Ex. 1 (2), BIV, NOM
S*Svartträsket's Jolteon
gr. 6
kl. 10
Anne Veland Ex. 2 (2)
 

Arlandastad, City Cat Club 27-februari
S*Svartträsket's Kadabra
gr. 4
kl. 12
Maud Olsen Ex. 1 (1), BIV-U/J, NOM, BIS
S*Svartträsket's Ibitak
gr. 8
kl. 9
Kristiina Rautio Ex. 4 (4)
 

Arlandastad, City Cat Club 26-februari
S*Svartträsket's Butterfree
gr. 5
kl. 8
Lena Nordström CAPIB, NOM
(1 röst)
S*Svartträsket's Kadabra
gr. 4
kl. 12
Lena Nordström Ex. 1 (1), BIV-U/J
S*Svartträsket's Kapilz
gr. 6
kl. 12
Lena Nordström Ex. 2 (2)
 
S*Svartträsket's Ibitak
gr. 8
kl. 9
Albert Kurkowski Ex. 4 (5)
 
S*Svartträsket's Jolteon
gr. 6
kl. 10
Lena Nordström CAP, NOM
S*Svartträsket's Uppf.
 
kl. 17
  BIS (2) 36p.

6
kl. 9
Jette Eva Madsen Ex. 4 (4)
 
S*Rockrin>Örebro, NERK 22-januari
S*Rockringen's Yazoo
gr.gen's Gemini
gr. 6
kl. 10
Veikko Saarela PREMIER(2), NOM

Stockholm, Speed Cat 8-januari
S*Rockringen's Gemini
gr. 6
kl. 10
Satu Hämäläinen CAP (1)