.:INDEX .:NYTT .:OM OSS .:HUNDEN .:KATTERNA .:KATTUNGAR .:PLANER .:KULLAR .:GALLERI .:TILL MINNE .:RESULTAT .:KONTAKT .:GÄSTBOK .:LÄNKAR .:

 

Resultat 2006

Tidigare resultat
2011
2010
2009
2008
2007
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997

Tallin (Estland), Felix 19-November
EP S*Svartträsket's Chamander
gr. 5
kl. 2
Kristiina Rautio HP
GIC S*Svartträsket's Kingler
gr. 6
kl. 3
Kristiina Rautio CACE

Tallin (Estland), Felix 18-November
EP S*Svartträsket's Chamander
gr. 5
kl. 2
Marek Chadaj HP
GIC S*Svartträsket's Kingler
gr. 6
kl. 3
Marek Chadaj CACE, BIV

Stockholm, Stockhoms Kattklubb 12-November
GIP S*Rockringen's Gemini
gr. 6
kl. 4
Geir Edvardsen CAPE
GIC S*Svartträsket's Jumpluff
gr. 6
kl. 3
Geir Edvardsen CACE, NOM (en röst)
IP CH S*Svartträsket's Kadabra, JW
gr. 4
kl. 6
Alexey Shchukin CAGPIB
S*Svartträsket's Lairon, JW
gr. 4
kl. 9
Alexey Shchukin CAC (3)
PR S*Svartträsket's Kapilz
gr. 6
kl. 8
Geir Edvardsen CAPIB, NOM
GIP S*Rockringen's Gemini
 
kl. 15a
Maj-Britt Stein 3:a
 

Stockholm, Stockhoms Kattklubb 11-November
GIC S*Svartträsket's Jumpluff
gr. 6
kl. 3
Charles Spijker CACE, NOM (en röst)
IP CH S*Svartträsket's Kadabra, JW
gr. 4
kl. 6
Pia Nyman Ex. 2
 
S*Svartträsket's Lairon, JW
gr. 4
kl. 9
Pia Nyman CAC (3)
S*Svartträsket's Kapilz
gr. 6
kl. 10
Charles Spijker PREMIER (3)

Norrköping, Östkatten 22-Oktober
GIC S*Svartträsket's Jumpluff
gr. 6
kl. 3
Nancy Dodds CACE, BIV
GIP S*Rockringen's Gemini
gr. 6
kl. 4
Nancy Dodds CAPE
GIP S*Rockringen's Gemini
 
kl. 15a
Geir Edvardsen 3:a
 

Vilnius (Litauen), Bubaste 15-Oktober
GIC S*Svartträsket's Kingler
gr. 6
kl. 3
Stoljarova CACE

Vilnius (Litauen), Bubaste 14-Oktober
IC S*Svartträsket's Kingler
gr. 6
kl. 5
Berta Nemcova Grand Int. Champion, NOM (1 röst)

Örebro, NERK (Klubbmästerskap) 14-Oktober
GIC S*Svartträsket's Jumpluff
gr. 6
vuxen
hane
Eva Porat 1:a NOM
GIP S*Rockringen's Gemini
gr. 6
kastrat
hona
Eva Porat 1:a, NOM, BOX (Bäst preparerad)
IP CH S*Svartträsket's Kadabra, JW
gr. 4
kastrat
hane
Britt-Maria Johansson 1:a, NOM, BIS
S*Svartträsket's Lairon, JW
gr. 4
vuxen
hane
Britt-Maria Johansson 1:a, NOM (Bäst preparerad)

Stockholm, BIRKA 8-Oktober
GIC S*Svartträsket's Jumpluff
gr. 6
kl. 3
Kristiina Rautio CACE (4)
GIP S*Rockringen's Gemini
gr. 6
kl. 4
Kristiina Rautio CAPE, NOM (2 röster)
GIP S*Rockringen's Gemini
 
kl. 15a
Alva Uddin 3:a
 

Malaga (Spanien), 8-Oktober
S*Svartträsket's Latios
gr. 4
kl. 9
Eiwor Andersson CAC, BIV, NOM

Stockholm, BIRKA 7-Oktober
S*Svartträsket's Ivysaur
gr. 8
kl. 9
??? CAC

Malaga (Spanien), 7-Oktober
S*Svartträsket's Latios
gr. 4
kl. 9
Berta Nemcova Ex. 3
 

Borlänge, DÄK 24-September
S*Svartträsket's Liliep
gr. 5
kl. 9
Grazyna Laskowska Malaga Ex. 3
 

Borlänge, DÄK 23-September
S*Svartträsket's Liliep
gr. 5
kl. 9
Kristiina Rautio Ex. 2
 

Madrid (Spanien), 17-September
S*Svartträsket's Latios
gr. 4
kl. 9
Jannick Renault Ex. 4
 

Madrid (Spanien), 16-September
S*Svartträsket's Latios
gr. 4
kl. 9
Flavia Capra Ex. 4
 

Riga (Lettland), REBUSS 10-September
EP S*Svartträsket's Chamander
gr. 5
kl. 2
Stephe Bruin HP, NOM, BOX
IC S*Svartträsket's Kingler
gr. 6
kl. 5
Stephe Bruin CAGCIB, NOM

Riga (Lettland), REBUSS 9-September
GIP S*Svartträsket's Chamander
gr. 5
kl. 4
Berta Nemcova EUROPA PREMIER, NOM, BOX
IC S*Svartträsket's Kingler
gr. 6
kl. 5
Berta Nemcova CAGCIB, NOM (en röst)

Porsgrunn (Norge), TERAK 3-September
GIC S*Svartträsket's Jumpluff
gr. 6
kl. 3
Anne-Gro Edstrøm CACE, BIV, NOM, BOX
GIP S*Rockringen's Gemini
gr. 6
kl. 4
Anne-Gro Edstrøm CAPE, NOM
GIP S*Rockringen's Gemini
 
kl. 15a
Kristiina Rautio 3:a
 

Porsgrunn (Norge), TERAK 2-September
GIC S*Svartträsket's Jumpluff
gr. 6
kl. 3
Lena Nordström CACE
GIP S*Rockringen's Gemini
gr. 6
kl. 4
Lena Nordström CAPE
GIP S*Rockringen's Gemini
 
kl. 15a
Anne-Gro Edstrøm 2:a
 

Scandinavian Winner (Norge) 26/27-Augusti
PR CH S*Svartträsket's Kadabra, JW
gr. 4
kl. 8
Hanna Jensen INT. PREMIER, BIV, NOM (2 röster!)
IC S*Svartträsket's Jumpluff
gr. 6
kl. 5
Annelie Persson GRAND INT. CHAMPION
S*Svartträsket's Lapras
gr. 6
kl. 9
Dorte Kae CAC

Vallentuna, City Cat Club 20-Augusti
S*Svartträsket's Kapilz
gr. 6
kl. 10
Luigi Comorio CAP, BIV

Vallentuna, City Cat Club 19-Augusti
S*Svartträsket's Kapilz
gr. 6
kl. 10
Kristiina Rautio Ex. 2
 
S*Svartträsket's Liliep
gr. 5
kl. 9
Eiwor Andersson CAC (2)

Estland 13-Augusti
GIP S*Svartträsket's Chamander
gr. 5
kl. 4
- - - CAPE
IC S*Svartträsket's Kingler
gr. 6
kl. 5
- - - CAGCIB

Arboga, Mälarkatten 12-Augusti
S*Svartträsket's Lairon, JW
gr. 4
kl. 11
Alexey Shchukin Ex. 1, BIV, NOM, BIS
GIP S*Rockringen's Gemini
gr. 6
kl. 4
Tellervo Kass CAPE, BIV, NOM
S*Svartträsket's Lapras
gr. 5
kl. 11
Alva Uddin Ex. 1, BIV-T

Estland 12-Augusti
GIP S*Svartträsket's Chamander
gr. 5
kl. 4
- - - CAPE
IC S*Svartträsket's Kingler
gr. 6
kl. 5
- - - CAGCIB

Vallentuna, Art DeCo 6-Augusti
S*Svartträsket's Lairon
gr. 4
kl. 11
Alva Uddin Ex. 1, BIV, NOM, BIS
JUNIOR WINNER
PR CH S*Svartträsket's Kadabra, JW
gr. 4
kl. 8
Alva Uddin CAPIB, BIV, NOM, BOX
S*Svartträsket's Kapilz
gr. 6
kl. 10
Christina Kowalczuk CAP
S*Svartträsket's Liliep
gr. 5
kl. 11
Eiwor Andersson Ex. 2
 
S*Svartträsket's Lugia
gr. 6
kl. 11
Christina Kowalczuk Ex. 2
 
IC S*Svartträsket's Jumpluff
 
kl. 17
  BIS-avelshane

Västra Haninge, Järva Kattklubb 16-juli
PR CH S*Svartträsket's Kadabra, JW
gr. 4
kl. 8
Yan Roca-Folch CAPIB, BIV
GIC S*Frostnattens Angel Heart
gr. 5
kl. 10
Pia Nyman PREMIER
S*Svartträsket's Chamander
gr. 5
kl. 4
Pia Nyman CAPE, NOM
GIC S*Frostnattens Angel Heart
 
kl. 15a
Yan Roca-Folch BIS-Senior

Västra Haninge, Järva Kattklubb 15-juli
S*Svartträsket's Ivysaur
gr. 8
kl. 9
Aase Nissen Ex. 2
 

Linköping, Linköpings Kattklubb 8/9-juli
S*Svartträsket's Lapras
gr. 5
kl. 11
Jørgen Jensen Ex. 1, NOM

Handen, Alfakatten 1-juli
CH S*Svartträsket's Kadabra, JW
gr. 4
kl. 10
Britt-Maria Johansson PREMIER (2)
S*Svartträsket's Lairon
gr. 4
kl. 11
Britt-Maria Johansson Ex. 1 (2), BIV-U/J, NOM, BIS
S*Svartträsket's Chamander
gr. 5
kl. 4
Bjarne Wikström CAPE, BIV
S*Svartträsket's Drowzee
gr. 6
kl. 10
Kristiina Rautio Ex. 2
 

Arendal (Norge), Agderkatten 25-juni
S*Svartträsket's Ladyba
gr. 6
kl. 11
Karina Bjuran Ex. 1, NOM (1 röst)

Arendal (Norge), Agderkatten 24-juni
S*Svartträsket's Ladyba
gr. 6
kl. 11
Janka Lund Ex. 1

Uppsala, AbSolut Kattklubb 18-juni
S*Svartträsket's Lairon
gr. 4
kl. 11
Luigi Comorio Ex. 1, BIV-U/J, NOM (1 röst)

Hamar (Norge), Mjøskatten 18-juni
IP S*Rockringen's Gemini
gr. 6
kl. 6
Henry Hornell Grand Int. Premier, BIV, NOM
IC S*Svartträsket's Jumpluff
gr. 6
kl. 5
Henry Hornell Ex. 2
 

Uppsala, Uppsala Kattklubb 17-juni
S*Svartträsket's Lairon
gr. 4
kl. 11
Francoise Milcent Ex. 1, BIV-T

Hamar (Norge), Mjøskatten 17-juni
IP S*Rockringen's Gemini
gr. 6
kl. 6
Carl Kristian Gulsett CAGPIB
IC S*Svartträsket's Jumpluff
gr. 6
kl. 5
Carl Kristian Gulsett CAGCIB, BIV, NOM

Örebro, NERK 4-juni
CH S*Svartträsket's Kadabra, JW
gr. 4
kl. 10
Jörgen Jensen CAP (4)
S*Svartträsket's Lairon
gr. 4
kl. 11
Jörgen Jensen Ex. 2 (5)
 
S*Svartträsket's Lapras
gr. 5
kl. 11
Karina Bjuran Ex. 2
 

Örebro, NERK 3-juni
IP S*Rockringen's Gemini
gr. 6
kl. 6
Anne Köhn CAPIB (2), NOM (2 röster)
S*Svartträsket's Lairon
gr. 4
kl. 11
Karina Bjuran Ex. 1 (3), BIV, NOM (2 röster)
S*Svartträsket's Lapras
gr. 5
kl. 11
Aliosha Romero Ex. 2
 

Upplands Väsby, PK 21-maj
S*Svartträsket's Lairon
gr. 4
kl. 11
Annelie Persson Ex. 1, BIV, NOM (förlora på utslagsröst)
GIP S*Svartträsket's Chamander
gr. 5
kl. 4
Maj-Britt Stein CAPE, NOM
S*Svartträsket's Lugia
gr. 6
kl. 11
Hanna Jensen Ex. 2 (3)
 
S*Svartträsket's Kapilz
gr. 6
kl. 10
Hanna Jensen Ex. 2 (3)
 
IC S*Svartträsket's Jumpluff
 
kl. 16
  2:a

Upplands Väsby, PK 20-maj
CH S*Svartträsket's Kadabra, JW
gr. 4
kl. 10
Hanna Jensen CAP (4), BIV, NOM, BIS
S*Svartträsket's Lairon
gr. 4
kl. 11
Hanna Jensen Ex. 1, BIV, NOM, BIS
GIP S*Svartträsket's Chamander
gr. 5
kl. 4
Annelie Persson CAPE, BIV
S*Svartträsket's Ivysaur
gr. 8
kl. 9
Britt-Maria Johansson CAC (5) + bästa hona gr. 8
S*Svartträsket's Kapilz
gr. 6
kl. 10
Annelie Persson Ex. 2
 
IC S*Svartträsket's Jumpluff
 
kl. 16
  BIS

Huddinge, BIRKA 6-maj
GIP S*Svartträsket's Chamander
gr. 5
kl. 4
Francoise Milicent CAPE

Bollnäs, HÄK 30-april
GIP S*Svartträsket's Chamander
gr. 5
kl. 4
Aliosha Romero Ex. 1 %
 

Bollnäs, HÄK 29-april
GIP S*Svartträsket's Chamander
gr. 5
kl. 4
Marie Westerlund CAPE, NOM

Nyköping, ÖSTK 9-april
IP S*Rockringen's Gemini
gr. 6
kl. 6
Geir Edvardsen CAGPIB
S*Svartträsket's Lairon
gr. 4
kl. 12
Geir Edvardsen Ex. 1 (3), BIV-T, NOM, BIS
IP S*Rockringen's Gemini
 
kl. 15a
Charles Spijker 1:a BIS

Nyköping, ÖSTK 8-april
IP S*Rockringen's Gemini
gr. 6
kl. 6
Marie Westerlund CAGPIB, NOM (en röst)
S*Svartträsket's Lairon
gr. 4
kl. 12
Marie Westerlund Ex. 1 (2), BIV, NOM, BIS (alla röster)
IP S*Rockringen's Gemini
 
kl. 15a
Arie P Groenewegen 2:a
 

Tierp, Fräset 1-april
S*Svartträsket's Liliep
gr. 5
kl. 12
Jörgen Frithiof Ex. 1

Estland, 26-februari
IC S*Svartträsket's Kingler
gr. 6
kl. 5
  CAGCIB

Estland, 25-februari
IC S*Svartträsket's Kingler
gr. 6
kl. 5
  CAGCIB

Slagsta, JKK 4-februari
S*Svartträsket's Latios
gr. 4
kl. 12
Jörgen Jensen Ex. 1 (2)
S*Svartträsket's Liliep
gr. 5
kl. 12
Lena Nordström Ex. 1 (2), BIV-U/J, NOM
S*Svartträsket's Jumpluff
 
kl. 16
  2:a, 40p
 

Örebro, NERK 28-januari
S*Svartträsket's Lugia
gr. 6
kl. 12
Aliosha Romero Ex. 1 (1)
S*Svartträsket's Lapras
gr. 5
kl. 12
Hanna Jensen Ex. 1 (2)

Finnland, SUROK 7-januari
IP S*Svartträsket's Chamander
gr. 5
kl. 6
Anne Köhn GRAND INT. PREMIER
CH S*Svartträsket's Kingler
gr. 6
kl. 7
Anne Veland INT. CHAMPION

Finnland, SUROK 6-januari
IP S*Svartträsket's Chamander
gr. 5
kl. 6
Hanna Jensen CAGPIB
CH S*Svartträsket's Kingler
gr. 6
kl. 7
Bette Lind CACIB, NOM