.:INDEX .:NYTT .:OM OSS .:HUNDEN .:KATTERNA .:KATTUNGAR .:PLANER .:KULLAR .:GALLERI .:TILL MINNE .:RESULTAT .:KONTAKT .:GÄSTBOK .:LÄNKAR .:

 

Resultat 2007

Tidigare resultat
2011
2010
2009
2008
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997

Stockholm, Alfakatten 15-December
IC S*Svartträsket's Ibitak
gr. 8
kl. 10
Maud Olsen CAP
S*Svartträsket's Mr. Mime
gr. 6
kl. 11
Marie Westerlund Ex. 1

Bourg en Bress (Frankrike), Cat Club de Lyon 18-November
EP S*Svartträsket's Chamander
gr. 5
kl. 2
M. Anciau HP

Bourg en Bress (Frankrike), Cat Club de Lyon 17-November
EP S*Svartträsket's Chamander
gr. 5
kl. 2
M. Pillonel HP

Stockholm, Stockholms Kattklubb 11-November
PR EC S*Svartträsket's Jumpluff
gr. 6
kl. 8
Raymond Saetré Ex. 2
 
S*Svartträsket's Moltres
gr. 4
kl. 11
Raymond Saetré Ex. 3 (3)
 

Stockholm, Stockholms Kattklubb 10-November
EC S*Svartträsket's Jumpluff
gr. 6
kl. 10
Geir Edvardsen PREMIER, BIV, NOM (2 röster)
S*Svartträsket's Moltres
gr. 4
kl. 11
Maud Olsen Ex. 3 (4)
 
S*Svartträsket's Mr. Mime
gr. 6
kl. 11
Geir Edvardsen Ex. 1, NOM

Örebro (Klubbmästerskap, inoff.), Nerikes Kattklubb 27-Oktober
EC S*Svartträsket's Jumpluff
gr. 6
k. hane
Hanna Jensen 1, NOM, BOX (bäst presenterad)
EP S*Rockringen's Gemini
gr. 6
k. hona
Hanna Jensen 1, NOM (2 röster)
S*Svartträsket's Moltres
gr. 4
j. hona
Charles Spijker 1
EP S*Rockringen's Gemini
värsta
divan
Anette Engvall 1:a (av >20)

Lausanne (Schweiz), 21-Oktober
EP S*Svartträsket's Chamander
gr. 5
kl. 2
Gina Grob HP, NOM

Finland, 20-Oktober
S*Svartträsket's Minun
gr. 2
kl. 11
Yan Roca-Folch Ex. 1 (3/5 i NOM)

Lausanne (Schweiz), 20-Oktober
EP S*Svartträsket's Chamander
gr. 5
kl. 2
Gianfranco Mantovani HP, NOM

Nyköping, Östkatten 7-Oktober
EC S*Svartträsket's Jumpluff
gr. 6
kl. 10
Charles Spijker CAP, BIV, NOM (förlora på utslagsröst)
S*Svartträsket's Marill
gr. 4
kl. 11
Annika Billing Ex. 2 (3)
 

Nyköping, Östkatten 6-Oktober
EC S*Svartträsket's Jumpluff
gr. 6
kl. 10
Annika Billing CAP
S*Svartträsket's Marill
gr. 4
kl. 11
Annelie Persson Ex. 1 (4)

Rasbo, Kattklubben Fräset 30-September
CH S*Svartträsket's Lairon, JW
gr. 4
kl. 7
Lone Lund CACIB

Rasbo, Kattklubben Fräset 29-September
CH S*Svartträsket's Lairon, JW
gr. 4
kl. 7
Hanna Jensen CACIB, NOM, BIS
S*Svartträsket's Mr. Mime
gr. 6
kl. 11
Judith Zuurveld Ex. 2 (3)
 

Höör, Föreningen Mästerkatten 22-September
S*Svartträsket's Ladyba
gr. 6
kl. 10
Jette-Eva Madsen CAP, BIV

Eskilstuna, Mellansvenska Kattklubben 1-September
S*Svartträsket's Lapras
gr. 5
kl. 9
Gianfranco Mantovani CAC, BIV-T
S*Svartträsket's Marill
gr. 4
kl. 12
Judith Zuurveld Ex. 2
 

Helsingfors (Finland), 26-Augusti
S*Svartträsket's Minun
gr. 2
kl. 12
Bjarne Wikström Ex. 1, BIV-T

Arboga, Mälarkatten 4-Augusti
CH S*Svartträsket's Lairon
gr. 4
kl. 9
Eva Porat CHAMPION, BIV, NOM (1 röst)
PR GIC S*Frostnattens Angel Heart
gr. 5
kl. 8
Lone Lund CAPIB
PR GIC S*Frostnattens Angel Heart
 
kl. 15b
Lone Lund 2:a-Vet
 

Helsingfors (Finland), 28-Juli
S*Svartträsket's Minun
gr. 2
kl. 12
Eva Porat Ex. 1

Järna, Speed Cat 14-Juli
S*Svartträsket's Golem
gr. 2
kl. 10
Raymond Saetré CAP

Forshaga, Värmlands Kattklubb 1-Juli
S*Svartträsket's Mr. Mime
gr. 6
kl. 12
Charles Spijker Ex. 2
 
S*Svartträsket's Moltres
gr. 4
kl. 12
Eva Porat Ex. 2
 

Kalmar, Calmare Kattklubb 30-Juni
S*Svartträsket's Marill
gr. 4
kl. 12
Yan Roca-Folch Ex. 1, BIV, NOM, Domarens favorit

Forshaga, Värmlands Kattklubb 30-Juni
S*Svartträsket's Mr. Mime
gr. 6
kl. 12
Raymond Saetre Ex. 2
 
S*Svartträsket's Moltres
gr. 4
kl. 12
Aliosha Romero Ex. 2
 

Uppsala, Uppsala Kattklubb 17-Juni
S*Svartträsket's Mr. Mime
gr. 6
kl. 12
Yan Roca-Folch Ex. 1, BIV-T
S*Svartträsket's Moltres
gr. 4
kl. 12
Cathrine Bastide-Coste Ex. 1, NOM (2 röster)

Uppsala, Uppsala Kattklubb 16-Juni
S*Svartträsket's Mr. Mime
gr. 6
kl. 12
Maud Olsen Johansson Ex. 1, BIV, NOM, BIS
S*Svartträsket's Moltres
gr. 4
kl. 12
Louise Coste Ex. 1

Örebro, Scandinavian Winner Show, NERK 2/3-Juni
GIP CH S*Svartträsket's Kadabra, JW
gr. 4
kl. 4
Charles Spijker CAPE, BIV, NOM (2 röster)
S*Svartträsket's Lairon, JW
gr. 4
kl. 9
Charles Spijker Ex. 3
 

Tallin (Estland), 21-Maj
GIC S*Svartträsket's Kingler
gr. 6
kl. 3
Henry Hornell EUROPA CHAMPION

Upplands Väsby, Perserkatten 21-Maj
GIP CH S*Svartträsket's Kadabra, JW
gr. 4
kl. 4
Marie Westerlund CAPE, NOM, BIS

Tallin (Estland), 20-Maj
GIC S*Svartträsket's Kingler
gr. 6
kl. 3
??? CACE

Upplands Väsby, Perserkatten 20-Maj
GIP CH S*Svartträsket's Kadabra, JW
gr. 4
kl. 4
Hanna Jensen CAPE, BIV, NOM (2 röster)

Sollentuna, Top Cat Club 6-Maj
GIP CH S*Svartträsket's Kadabra, JW
gr. 4
kl. 4
Anne Veland CAPE, BIV, NOM (förlorade på utslagsröst)

Sollentuna, Top Cat Club 5-Maj
IP CH S*Svartträsket's Kadabra, JW
gr. 4
kl. 6
Alexey Shchukin GIP, BIV, NOM, BIS

Oslo (Norge), NORAK 22-April
IP CH S*Svartträsket's Kadabra, JW
gr. 4
kl. 6
Carl-Kristian Gulsett CAGPIB, BIV

Oslo (Norge), NORAK 21-April
IP CH S*Svartträsket's Kadabra, JW
gr. 4
kl. 6
Laura Burani CAGPIB, BIV, NOM, BIS (7/9 röster)

Stockholm, Skogkattklubben Birka 8-April
IP CH S*Svartträsket's Kadabra, JW
gr. 4
kl. 6
Jørgen Jensen CAGPIB, BIV, NOM, BIS (7/8 röster)
S*Svartträsket's Lairon, JW
gr. 4
kl. 9
Jørgen Jensen Ex. 2
 
S*Svartträsket's Lairon, JW
 
kl. 16
  BIS

Stockholm, Skogkattklubben Birka 7-April
IP CH S*Svartträsket's Kadabra, JW
gr. 4
kl. 6
Laura Burani CAGPIB, BIV, NOM, BIS (7/8 röster)

Trondheim (Norge), Trønderkatten 1-April
CH S*Svartträsket's Ibitak
gr. 8
kl. 7
Luigi Comorio INT. CHAMPION
PR S*Svartträsket's Kapilz
gr. 6
kl. 8
Luigi Comorio Ex. 2
 

Trondheim (Norge), Trønderkatten 31-Mars
CH S*Svartträsket's Ibitak
gr. 8
kl. 7
Henry Hornell Ex. 2
 
PR S*Svartträsket's Kapilz
gr. 6
kl. 8
Rolf Voehringer Ex. 2
 

Tierp, X-Katten 11-Mars
GIC S*Svartträsket's Jumpluff
gr. 6
kl. 3
Ulrica Olsson EUROPA CHAMPION
GIP S*Rockringen's Gemini
gr. 6
kl. 4
Ulrica Olsson EUROPA PREMIER
GIP S*Rockringen's Gemini
 
kl. 15a
Carl-Kristian Gulsett 2:a
 

Tierp, X-Katten 10-Mars
GIC S*Svartträsket's Jumpluff
gr. 6
kl. 3
Annelie Persson CACE, BIV, NOM
GIP S*Rockringen's Gemini
gr. 6
kl. 4
Annelie Persson CAPE
GIP S*Rockringen's Gemini
 
kl. 15a
Carl-Kristian Gulsett 2:a
 

Riga (Lettland), ReBuSs 4-Mars
GIC S*Svartträsket's Kingler
gr. 6
kl. 3
Marie Westerlund CACE, NOM
EP S*Svartträsket's Chamander
gr. 5
kl. 2
Gina Grob HP, NOM

Riga (Lettland), ReBuSs 3-Mars
GIC S*Svartträsket's Kingler
gr. 6
kl. 3
Gina Grob CACE, NOM
EP S*Svartträsket's Chamander
gr. 5
kl. 2
Marie Westerlund HP, NOM (en röst)

Tallinn (Estland), FELIX 25-Februari
GIC S*Svartträsket's Kingler
gr. 6
kl. 3
Jelena Zagorskaja CACE, BIV
EP S*Svartträsket's Chamander
gr. 5
kl. 2
Tellervo Kass HP

Tallinn (Estland), FELIX 24-Februari
GIC S*Svartträsket's Kingler
gr. 6
kl. 3
Tellervo Kass CACE, BIV, NOM
EP S*Svartträsket's Chamander
gr. 5
kl. 2
Svetlana Stoliarova HP

Örebro, Nerikes Kattklubb 20-Januari
GIC S*Svartträsket's Jumpluff
gr. 6
kl. 3
Charles Spijker CACE, NOM
GIP S*Rockringen's Gemini
gr. 6
kl. 4
Alexey Shchukin CAPE
GIP S*Rockringen's Gemini
 
kl. 15a
Fabrice Calmes 2:a (av 7)