.:INDEX .:NYTT .:OM OSS .:HUNDEN .:KATTERNA .:KATTUNGAR .:PLANER .:KULLAR .:GALLERI .:TILL MINNE .:RESULTAT .:KONTAKT .:GÄSTBOK .:LÄNKAR .:

 

Resultat 2008

Tidigare resultat
2011
2010
2009
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997

Norge, Hansakatten 16-november
S*Svartträsket's Ordile
gr. 9
kl. 12
Anne Köhn Ex. 1, BIV-T, NOM

Estland, 16-november
S*Svartträsket's Otachi
gr. 9
kl. 12
Olga Sizova Ex. 1, BIV-T

Norge, Hansakatten 15-november
S*Svartträsket's Ordile
gr. 9
kl. 12
Lone Lund Ex. 1, BIV-T, NOM

Estland, 15-november
S*Svartträsket's Otachi
gr. 9
kl. 12
Marjatta Kotkenkangas Ex. 1, BIV-T

Stockholm, Stockholms Kattklubb 9-november
IC S*Svartträsket's Lairon, JW
gr. 4
kl. 5
Olga Kommissarova Ex. 3
 
S*Svartträsket's Oddish
gr. 9
kl. 12
Dorte Kae Ex. 1, BIV-T
S*Svartträsket's Onix
gr. 5
kl. 12
Kristiina Rautio Ex. 1

Norrköping, Östkatten 5-oktober
CH S*Svartträsket's Marill
gr. 4
kl. 7
Annika Billing CACIB

Moss (Norge), Östfoldkatten 5-oktober
PR EC S*Svartträsket's Jumpluff
gr. 6
kl. 8
Maud Olsen-Johansson IP, BIV, NOM
IC S*Svartträsket's Lairon, JW
gr. 4
kl. 5
Jörgen Frithiof Ex. 2 (2)
 

Norrköping, Östkatten 4-oktober
CH S*Svartträsket's Marill
gr. 4
kl. 7
Britta Busse CACIB

Eskilstuna, Mellansvenska Kattklubben 6-september
S*Svartträsket's Marill
gr. 4
kl. 9
Francoise Milicent Champion

Norge, Scandinavian Winner Show, 30/31-augusti
CH S*Svartträsket's Lairon, JW
gr. 4
kl. 7
Anne Veland Int. Champion, NOM

Kungsör, Mälarkatten 24-augusti
EP S*Rockringen's Gemini
gr. 6
kl. 2
Sirpa Lindelöf HP, NOM (1 röst)
EP S*Rockringen's Gemini
 
kl. 15b
Eva Porat BIS-Veteran

Västerhaninge, Järva kattklubb 13-juli
S*Svartträsket's Nachtara
gr. 4
kl. 12
Raymond Saetré Ex. (6)
 
S*Svartträsket's Drowzee
gr. 6
kl. 10
Raymond Saetré CAP

Västerhaninge, Järva kattklubb 12-juli
S*Svartträsket's Nachtara
gr. 4
kl. 12
Sirpa Lindelöf Ex. 4 (5)
 
S*Svartträsket's Drowzee
gr. 6
kl. 10
Maud Olsen Ex. 1%
 

Forshaga, Värmlands kattklubb 29-juni
S*Svartträsket's Ninjatom
gr. 4
kl. 12
Raymond Saetré Ex. 4 (8)
 
S*Svartträsket's Nincada
gr. 4
kl. 12
Raymond Saetré Ex. 4 (5)
 

Kalmar, Calmare kattklubb 28-juni
S*Svartträsket's Marill
gr. 4
kl. 9
Bette Lind Ex. 4 (4)
 

Forshaga, Värmlands kattklubb 28-juni
S*Svartträsket's Ninjatom
gr. 4
kl. 12
Aliosha Romero Ex. (8)
 
S*Svartträsket's Nincada
gr. 4
kl. 12
Aliosha Romero Ex. 4 (5)
 

Örebro, Nerikes kattklubb 7-juni
EP S*Rockringen's Gemini
gr. 6
kl. 2
Geir Edvardsen HP
EP S*Rockringen's Gemini
 
kl. 15b
Anne Köhn BIS-Veteran

Hässleholm, Kattklubben SVISS 24-maj
S*Svartträsket's Marill
gr. 4
kl. 9
Alexey Shchukin Ex. 2
 

Vadstena, Amica 4-maj
S*Svartträsket's Marill
gr. 4
kl. 9
Luigi Comorio CAC (3)

Stockholm, Perserkatten 27-april
EP S*Rockringen's Gemini
 
kl. 15b
Annelie Persson BIS-Veteran

Stockholm, Perserkatten 26-april
EP S*Rockringen's Gemini
 
kl. 15b
Hanna Jensen BIS-Veteran

Norge, NORAK 6-april
S*Svartträsket's Marill
gr. 4
kl. 9
Carl-Kristian Gulsett CAC (3)

Norge, NORAK 5-april
S*Svartträsket's Marill
gr. 4
kl. 9
Henry Hornell Ex. 2
 

Jönköping, Dackekatten 30-mars
S*Svartträsket's Marill
gr. 4
kl. 9
Rolf Voehringer Ex. 2 (7)
 

Nyköping, Östkatten 24-februari
EP S*Rockringen's Gemini
gr. 6
kl. 2
Annelie Persson HP
PR EC S*Svartträsket's Jumpluff
gr. 6
kl. 8
Annelie Persson CAPIB, BIV, NOM
EP S*Rockringen's Gemini
 
senior
Marie Westerlund 3:a
 

Örebro, Nerikes Kattklubb 26-januari
EP S*Rockringen's Gemini
gr. 6
kl. 2
Alexey Shchukin Spijker HP
PR EC S*Svartträsket's Jumpluff
gr. 6
kl. 8
Alexey Shchukin Spijker CAPIB, BIV, NOM (2 röster)
PR S*Svartträsket's Kapilz
gr. 6
kl. 8
Alexey Shchukin Spijker Ex. 2
 
S*Svartträsket's Marill
gr. 4
kl. 9
Anne Köhn Ex.
 
IC S*Svartträsket's Ibitak
gr. 8
kl. 10
Maud Olsen-Johansson Ex. 2
 
EP S*Rockringen's Gemini
 
senior
Kristiina Rautio Ex.