.:INDEX .:NYTT .:OM OSS .:HUNDEN .:KATTERNA .:KATTUNGAR .:PLANER .:KULLAR .:GALLERI .:TILL MINNE .:RESULTAT .:KONTAKT .:GÄSTBOK .:LÄNKAR .:

 

Resultat 2009

Tidigare resultat
2011
2010
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997

Nacka, Birka Kattklubb 28-november
S*Svartträsket's Pummeluff
gr. 6
kl. 11
Eiwor Andersson Ex. 2
 

Rissne, Stockholms Kattklubb 8-november
S*Svartträsket's Pummeluff
gr. 6
kl. 11
Anette Engvall Ex. 1, BIV-T, NOM

Rissne, Stockholms Kattklubb 7-november
S*Svartträsket's Pikachu
gr. 6
kl. 11
Raymond Saetré Ex. 1, BIV

Bromma, Top Cat Club 4-oktober
S*Svartträsket's Pummeluff
gr. 6
kl. 12
Carmen Hierro Ex. 1, BIV-T

Borlänge, Dalälvskatten 27-september
S*Svartträsket's Oddish
gr. 9
kl. 9
Charles Spijker CHAMPION

Borlänge, Dalälvskatten 26-september
S*Svartträsket's Pummeluff
gr. 6
kl. 12
Anette Engvall Ex. 1, BIV-T

Nyköping, Östkatten 19/20-september
IC S*Svartträsket's Lairon, JW
gr. 4
kl. 5
Raymond Saetré Ex. 2
 
CH S*Svartträsket's Marill
gr. 4
kl. 10
Raymond Saetré PREMIER
S*Svartträsket's Pummeluff
gr. 6
kl. 12
Hanna Jensen Ex. 1

Eskilstuna, Mellansvenska Kattklubben 5-september
S*Svartträsket's Pummeluff
gr. 6
kl. 12
Britta Busse Ex. 1, BIV, NOM (1 röst)

Norge, SØRAK 30-augusti
IC S*Svartträsket's Ordile
gr. 9
kl. 5
Charles Spijker CAGCIB

Norge, SØRAK 29-augusti
IC S*Svartträsket's Ordile
gr. 9
kl. 5
Raymond Saetré CAGCIB

Uppsala, Fräsets Kattklubb 8-augusti
S*Svartträsket's Pummeluff
gr. 6
kl. 12
Sirpa Lindelöf Ex. 2
 

Norge, Rosekatten 2-augusti
CH S*Svartträsket's Ordile
gr. 9
kl. 7
Angelica Kneifel INT. CHAMPION

Norge, Rosekatten 1-augusti
CH S*Svartträsket's Ordile
gr. 9
kl. 7
Alfred Wittich CACIB

Stockholm, Järva Kattklubb 19-juli
CH S*Svartträsket's Ordile
gr. 9
kl. 7
Pia Nyman CACIB, BIV-T

Stockholm, Järva Kattklubb 18-juli
S*Svartträsket's Ordile
gr. 9
kl. 9
Bjarne Wikström CHAMPION, BIV-T, NOM (1 röst)

Norge, Hansakatten 7-juni
S*Svartträsket's Ordile
gr. 9
kl. 9
Fabrice Calmés CAC, BIV

Örebro, Nerikes Kattklubb 7-juni
S*Svartträsket's Oddish
gr. 9
kl. 9
Stéphane Bernard CAC

Norge, Hansakatten 6-juni
S*Svartträsket's Ordile
gr. 9
kl. 9
Nurit Pahl CAC, BIV

Örebro, Nerikes Kattklubb 6-juni
S*Svartträsket's Oddish
gr. 9
kl. 9
Maud Olsen-Johansson CAC, NOM

Norge, Skogkattmesterskap, Norsk Skogkattring 30-maj
S*Svartträsket's Ordile
gr. 9
Vuxen hona
Henry Hornell 1

Linköping, Linköpings Kattklubb 24-maj
CH S*Svartträsket's Marill
gr. 4
kl. 10
Jørgen Billing CAP, NOM (1 röst)

Linköping, Linköpings Kattklubb 23-maj
CH S*Svartträsket's Marill
gr. 4
kl. 10
Pia Nyman CAP

Stockholm, Skogkattklubben Birka 17-maj
S*Svartträsket's Otaria
gr. 9
kl. 9
Jon Rudolf CAC

Norge, Jærkatten 26-april
S*Svartträsket's Ordile
gr. 9
kl. 11
Bohumir Mahelka Ex. 1, NOM

Norge, Jærkatten 25-april
S*Svartträsket's Ordile
gr. 9
kl. 11
Alexander Platz Ex. 1, BIV, NOM, BIS

Surahammar, KLÖSET 18-april
S*Svartträsket's Oddish
gr. 9
kl. 11
Britt-Maria Johansson Ex. 1, NOM

Norge, RORAK 11-april
S*Svartträsket's Ordile
gr. 9
kl. 11
Steven Jones Ex. 1, BIV-T, NOM

Norge, RORAK 10-april
S*Svartträsket's Ordile
gr. 9
kl. 11
Satu Hämäläinen Ex. 1, BIV-T, NOM

Norge, Trønderkatten 5-april
S*Svartträsket's Ordile
gr. 9
kl. 11
Anne Gro Edstrøm Ex. 1, BIV-T, NOM

Norge, Trønderkatten 4-april
S*Svartträsket's Ordile
gr. 9
kl. 11
Henry Hornell Ex. 1, BIV-T

Norge, BERAK 15-februari
S*Svartträsket's Ordile
gr. 9
kl. 11
Steven Jones Ex. 1

Norge, BERAK 14-februari
S*Svartträsket's Ordile
gr. 9
kl. 11
Karina Bjuran Ex. 1